Piwnica przy ul. Wodnej 32

Unikatowa konstrukcja

Piwnica powstała w 1786 r., dzięki jednemu z najsłynniejszych zielonogórskich winiarzy – Johannowi Jeremiasowi Seydelowi.

Nie jest to jednak typowa piwnica jakie znamy z budynków mieszkalnych. Została ona bowiem wkomponowana w skarpę, z której wystaje tylko skromne wejście. Dzięki takiej konstrukcji możemy odnieść wrażenie, że za małymi drzwiami znajdziemy równie niewielkich rozmiarów wnętrze.

Nic bardziej mylnego!

Piwnica ma niemal 50 metrów długości i podzielona jest na 2 poziomy. Jej styl może niektórym przypominać piwnice znane m.in. z niemieckiej Nadrenii czy z francuskiego regionu Bordeaux.

Dzięki swojej unikatowości zalicza się ona do największych skarbów winiarskich Zielonej Góry. 

Wina musujące i nie tylko

Obecnie w piwnicy przechowywane są wina z „Winnicy Miłosz”. W głównej mierze są to produkowane tradycyjną metodą szampańską wina musujące.
Nawiązujący do najlepszych czasów zielonogórskiego winiarstwa Grempler Sekt leżakuje tu w specjalnych butelkach…do góry dnem!

A dlaczego jest przechowywany akurat w ten sposób?

Tego możecie się dowiedzieć odwiedzając piwnicę, ponieważ odbywają się tu degustacje i prezentacje win. Jest to także miejsce koncertów i innych wydarzeń artystycznych.

Adres:
ul. Wodna 32
tel. +48 609 882 325
www.winnicamilosz.pl