Mikołajkowa Sobota z Retro Gamingiem

Zapraszamy wszystkich spragnionych oraz ciekawych doświadczeń związanych z grami video na Mikołajkową Sobotę z Retro Gamingiem w zielonogórskim klubie O B I E K T.
Retro Gaming to coraz szerzej pojawiające się zjawisko we współczesnej kulturze medialnej. Kolorowe lata ’80 oraz ’90 sprzyjały rozkwitowi branży gier video, doprowadzając do narodzin nowych, wyspecjalizowanych sprzętów do multimedialnej, interaktywnej rozrywki. Zarówno do domowego zacisza jak również do salonów gier napływały coraz to nowe rozwiązania wykorzystujące najnowsze zdobycze ówczesnej technologii.
Pragnęlibyśmy przybliżyć nieco kulturę RETRO GAMINGU poprzez prezentację oryginalnych konsol i komputerów z lat minionych, jak również automatów ARCADE wprost z salonów gier, kartridży i wiele innych materiałów archiwalnych, w tym gadżetów, akcesoriów, prasy branżowej z minionych dekad. Całość dopełni muzyczny i cateringowy klimat lat ’80/’90 w klubowym wydaniu.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poczuć atmosferę końcówki XX wieku oraz zapoznać się z prawdziwą historią branży gier video do Klubu Obiekt. Wzorem poprzedniej edycji, podczas trwania imprezy przewidziane są turnieje i wyzwania z nagrodami na retro sprzętach oraz Automatach Arcade, a ponadto dla wszystkich odwiedzających przygotowane będą upominki i gadżety.

Data

04 gru 2021
Expired!

Czas

12:00 - 16:00

Lokalizacja

O B I E K T
ul. Kazimierza Wielkiego 21, 65-001 Zielona Góra