Muzeum Etnograficzne w Ochli

Przenieś się w czasie

To idealne miejsce dla miłośników historii, kultury i tradycji. Odwiedzając muzeum, możesz odbyć podróż w czasie, ponieważ niektóre budynki i elementy pochodzą sprzed 200 lat. Na łącznej powierzchni 13 hektarów można zobaczyć 80 zabytków kultury ludowej z narzędziami z Dolnych Łużyc, Zachodniej Wielkopolski i Dolnego Śląska, a także unikatową wieżę winiarską z Budachowa z XVIII w.

Wśród budynków znajdują się różnorodne obiekty, m.in. zagrody, chaty, spichlerz, dzwonnica, kuźnia, stodoła, obora, stajnia, studnia, warsztat szewski oraz tkacki.

W skład budynków wchodzą różnorodne obiekty, takie jak gospodarstwa rolne, chaty, spichlerze, dzwonnica, kuźnia, stodoła, obora, stajnia, studnia, warsztat szewski i tkalnia.

Znaczną część zbiorów stanowią dawne sprzęty rolnicze, meble, tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe.

Możemy tutaj zobaczyć przedmioty związane z różnymi dziedzinami kultury ludowej, takimi jak rybołówstwo, rolnictwo, transport wiejski, przetwórstwo ziarna lub mleka, tkactwo, garncarstwo, stolarstwo czy kowalstwo.

Wiele przedmiotów odzwierciedla kulty religijne oraz obyczaje, a przede wszystkim umiejętności manualne i artystyczną duszę przedstawicieli poszczególnych kultur.

Zwiedzanie + zabawa?

Muzeum jest to także świetną propozycją dla rodzin z dziećmi, np. choćby dlatego, że podczas zwiedzania odbywają się gry plenerowe dla dzieci i młodzieży.

Imprezy plenerowe

Na terenie skansenu odbywają się także ciekawe wydarzenia sezonowe, takie jak np. Święto Truskawki, Święto Miodu czy też tradycyjne winobranie.

Jak tam dojedziemy?

Do Muzeum Etnograficznego możecie dojechać samochodem lub autobusem komunikacji miejskiej (Linia 27 i 27B). Jak to zrobić dowiecie się z tego wpisu.

Adres:
ul. Ochla – Muzealna 5
tel. +48 68 321 15 91
www.muzeumochla.pl