Park Książęcy Zatonie

Słyszysz „Zatonie”, myślisz „spacer!”

Znajdujący się tu Park Książęcy to jeden z ulubionych weekendowych kierunków zielonogórzan. I nic w tym dziwnego. Spacerując odnowionymi alejkami po 52-hektarowym parku krajobrazowym można się naprawdę odprężyć.

Odkryj zatońskie skarby.

Podczas leniwej przechadzki, zobaczysz m.in. zabezpieczone ruiny XVII-wiecznego pałacu, piękną Świątynię Różaną czy zjawiskową przyrodę z symbolem parku – czosnkiem niedźwiedzim na czele. Spokojna atmosfera i urokliwe otoczenie z pewnością pomogą Ci poczuć klimat dawnych lat.

Rowerem do parku czy do oranżerii na kawę?

Dzięki drodze rowerowej prowadzącej z Zielonej Góry, do parku dojedziesz także bezpiecznie rowerem. Jednak niezależnie czy wybierzesz spacer, czy przejażdżkę na dwóch kółkach, koniecznie musisz odwiedzić pałacową oranżerię.
Aromatyczna kawa i pyszne desery dostępne w znajdującej się tam kawiarence sprawią, że zapomnisz o upływającym czasie. A warto zostać tu nieco dłużej, ponieważ po zmroku ruiny zdobi kolorowa iluminacja. Park Książęcy Zatonie to idealne połączenie historii ze współczesnością.

Park Książęcy Zatonie

Historia parku w Zatoniu sięga XVII wieku. Obecnie zrewitalizowany Park Książęcy Zatonie jest jedną z najciekawszych atrakcji Zielonej Góry.
Zobacz

Café Orangerie

Café Orangerie to nazwa niewielkiej kawiarenki uruchomionej 16 października 2020 roku w budynku zatońskiej oranżerii. To tutaj czekają na Ciebie autorskie desery i pyszna kawa.
Zobacz

Film „Dwie Postacie, Dwa Parki”

Dwie Postacie, Dwa Parki" to historia osadzona w romantycznych parkach krajobrazowych w Zielonej Górze - Park Książęcy Zatonie oraz w Cottbus - Park Branitz.
Zobacz

Informacje praktyczne

Najważniejsze informacje o Parku Książęcym Zatonie w jednym miejscu.
Zobacz