Park Książęcy Zatonie

Słyszysz „Zatonie”, myślisz „spacer!”

Znajdujący się tu Park Książęcy to jeden z ulubionych weekendowych kierunków zielonogórzan. I nic w tym dziwnego. Spacerując odnowionymi alejkami po 52-hektarowym parku krajobrazowym można się naprawdę odprężyć.

Odkryj zatońskie skarby.

Podczas leniwej przechadzki, zobaczysz m.in. zabezpieczone ruiny XVII-wiecznego pałacu, piękną Świątynię Różaną czy zjawiskową przyrodę z symbolem parku – czosnkiem niedźwiedzim na czele. Spokojna atmosfera i urokliwe otoczenie z pewnością pomogą Ci poczuć klimat dawnych lat.

Rowerem do parku czy do oranżerii na kawę?

Dzięki drodze rowerowej prowadzącej z Zielonej Góry, do parku dojedziesz także bezpiecznie rowerem. Jednak niezależnie czy wybierzesz spacer, czy przejażdżkę na dwóch kółkach, koniecznie musisz odwiedzić pałacową oranżerię.
Aromatyczna kawa i pyszne desery dostępne w znajdującej się tam kawiarence sprawią, że zapomnisz o upływającym czasie. A warto zostać tu nieco dłużej, ponieważ po zmroku ruiny zdobi kolorowa iluminacja. Park Książęcy Zatonie to idealne połączenie historii ze współczesnością.

Park Książęcy Zatonie. Uczestnicy koncertu plenerowego spacerują po podświetlonych ruinach

Park Książęcy Zatonie

Historia parku w Zatoniu sięga XVII wieku. Obecnie zrewitalizowany Park Książęcy Zatonie jest jedną z najciekawszych atrakcji Zielonej Góry.
Zobacz
Fontanna "Chłopiec z łabędziem" w Parku Książęcym w Zatoniu

Café Orangerie

Café Orangerie to nazwa niewielkiej kawiarenki uruchomionej 16 października 2020 roku w budynku zatońskiej oranżerii. To tutaj czekają na Ciebie autorskie desery i pyszna kawa.
Zobacz

Informacje praktyczne

Najważniejsze informacje o Parku Książęcym Zatonie w jednym miejscu.
Zobacz
Ceramiczny medalion we wnętrzu oranżerii w Parku Książęcym Zatonie

4 pory roku w Zatoniu – konkurs fotograficzny

Niesamowite oblicza Parku Książęcego Zatonie czekają na odkrycie. Zgłoś się do konkursu i pokaż piękno tego miejsca na swoich fotografiach.
Zobacz