Park Książęcy Zatonie

Słyszysz „Zatonie”, myślisz „spacer!”

Znajdujący się tu Park Książęcy to jeden z ulubionych weekendowych kierunków zielonogórzan. I nic w tym dziwnego. Spacerując odnowionymi alejkami po 52-hektarowym parku krajobrazowym można się naprawdę odprężyć. Podczas leniwej przechadzki, zobaczysz m.in. zabezpieczone ruiny XVII-wiecznego pałacu, piękną Świątynię Różaną czy zjawiskową przyrodę z symbolem parku – czosnkiem niedźwiedzim na czele. Dzięki drodze rowerowej prowadzącej z Zielonej Góry, do parku dojedziesz także bezpiecznie rowerem. Jednak niezależnie czy wybierzesz spacer, czy przejażdżkę na dwóch kółkach, koniecznie musisz odwiedzić pałacową oranżerię. Aromatyczna kawa i pyszne desery dostępne w znajdującej się tam kawiarence sprawią, że zapomnisz o upływającym czasie. A warto zostać tu nieco dłużej, ponieważ po zmroku ruiny zdobi kolorowa iluminacja. Park Książęcy Zatonie to idealne połączenie historii ze współczesnością.

Park Książęcy Zatonie

Historia parku w Zatoniu sięga XVII wieku. Obecnie zrewitalizowany Park Książęcy Zatonie jest jedną z najciekawszych atrakcji Zielonej Góry.
Zobacz

Café Orangerie

Café Orangerie to nazwa niewielkiej kawiarenki uruchomionej 16 października 2020 roku w budynku zatońskiej oranżerii. To tutaj czekają na Ciebie autorskie desery i pyszna kawa.
Zobacz

Informacje praktyczne

Najważniejsze informacje o Parku Książęcym Zatonie w jednym miejscu.
Zobacz

4 pory roku w Zatoniu – konkurs fotograficzny

Niesamowite oblicza Parku Książęcego Zatonie czekają na odkrycie. Zgłoś się do konkursu i pokaż piękno tego miejsca na swoich fotografiach.
Zobacz