Top 10

Najważniejsze atrakcje na wyciągnięcie ręki.

Planujesz wycieczkę i zastanawiasz się co warto zobaczyć w Zielonej Górze? Sprawdź nasze TOP 10! Jesteśmy pewni, że najciekawsze atrakcje turystyczne Zielonej Góry zachęcą Cię do odkrywania kolejnych niesamowitych zakątków i miejsc.

Podświetlona Palmiarnia w Zielonej Górze

Palmiarnia i Park Winny

Zielonogórska Palmiarnia powstała w oparciu o domek winiarski Augusta Gremplera z 1818 r. W jej wnętrzu zobaczysz jedną z najwyższych palm w Polsce, a z najwyższego poziomu będziesz mógł podziwiać panoramę Zielonej Góry. Idealnym uzupełnieniem tego miejsca jest Park Winny. To w nim znajduje się prawdopodobnie jedyna na świecie pokazowa winnica zlokalizowana w centrum miasta!
Zobacz

Zielonogórski deptak

Wybierz się na spacer po jednym z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce. Kolorowe kamienice, liczne kawiarenki i zabawne figurki bachusikowe sprawią, że zostaniesz tu na dłużej.
Zobacz
Bachusik Magikus Zamiennikus

Szlak bachusikowy

W Zielonej Górze na odkrycie czeka niemal 70 zabawnych figurek! Wybierz się na spacer ich szlakiem i poznaj miasto z zupełnie nowej perspektywy. Jak myślisz? Znajdziesz je wszystkie?
Zobacz

Park Książęcy Zatonie

Znajdujący się w zielonogórskim Zatoniu Park Książęcy, to jeden z ulubionych weekendowych kierunków zielonogórzan. Przekonaj się dlaczego.
Zobacz
ruchoma kopuła w planetarium

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Jest to prawdopodobnie jeden z zaledwie trzech obiektów na świecie, w którym pozycja kopuły zmienia swoje położenie w trakcie projekcji.
Zobacz

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Tutaj wszystkimi zmysłami odkryjesz tajemnice natury i nauki.
Zobacz

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Poznaj historię Zielonej Góry w jednym z najstarszych muzeów na Ziemi Lubuskiej.
Zobacz
Ogród Botaniczny w Zielonej Górze.

Ogród Botaniczny z Mini ZOO

Bogata roślinność i MiniZoo sprawią, że rodzinny spacer będzie tu prawdziwą przyjemnością!
Zobacz
Muzeum Etnograficzne w Ochli w wiosennej odsłonie

Muzeum Etnograficzne w Ochli

Na terenie 13 hektarów możesz podziwiać aż 80 zabytkowych obiektów kultury ludowej. Muzuem Etnograficzne w Ochli to także miejsce spotkań z lokalnymi producentami żywności i rękodzielnikami. Przyjedź i poczuj niesamowity klimat dawnych lat!
Zobacz

Centrum Rekreacyjno-Sportowe

210 metrowa zjeżdżalnia to dopiero początek świetnej zabawy, jaka czeka na Ciebie w CRS!
Zobacz