• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Dla rodzin

  Zwiedzanie z rodziną

  W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty, które są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Miasto poznamy spacerując deptakiem, gdzie najmłodsi będą mogli odkryć Szlak Bachusikowy liczący kilkadziesiąt wesołych figurek. Miłośnikom astronomii proponujemy wizytę w nowoczesnym Planetarium Wenus. Młodych przyrodników z pewnością zainteresuje interaktywne Centrum Przyrodnicze. Warto odwiedzić też Palmiarnię, aby zobaczyć jedną z najwyższych palm w Polsce. Na szczycie Winnego Wzgórza, na którym jest zlokalizowana, skorzystać również można z innych atrakcji takich jak plac zabaw czy roślinny labirynt. Zapraszamy także do Ogrodu Botanicznego z minizoo, po którym biegają ciekawe świata surykatki.

  Parki, sale zabaw, kawiarnie…

  W mieście znajdziemy także liczne kawiarnie, lodziarnie i inne „słodkie” miejsca, idealne do relaksu przy deserze. Aby spędzić czas na łonie natury, warto wybrać się na spacer do jednego z parków, takich jak Wagmostaw lub Dolina Gęśnika. Nawet gdy pogoda nie sprzyja plenerowym zabawom, można ciekawie spędzić czas, odwiedzając m.in. sale zabaw, park trampolin czy też papugarnię.

  pokaż wszystko

  Atrakcje

  Szukacie miejsc na rodzinny wyjazd? W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty, które z pewnością będą dla Was atrakcyjne. Wspólna wizyta w Planetarium, Ogrodzie Botanicznym czy spacer szlakiem bachusikowym na pewno dostarczą Wam wielu wspaniałych emocji! Sprawdźcie nasze propozycje na zwiedzanie miasta z najbliższymi.
  zobacz

  Parki

  Spacer po parku to świetny sposób na wspólne podziwianie otaczającej przyrody i relaks po intensywnym zwiedzaniu Zielonej Góry. A jeżeli Wasze pokłady energii jeszcze się nie wyczerpały, to z pewnością ucieszą Was dostępne w parkach place zabaw.
  zobacz

  Wydarzenia

  Marzec 2021
  Kwiecień 2021
  Nie odnaleziono wydarzeń!
  Więcej