• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Dla rodzin

  Zielonogórskie atrakcje dla dzieci

  W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty, które są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Miasto poznamy spacerując deptakiem, gdzie najmłodsi będą mogli odkryć Szlak Bachusikowy liczący kilkadziesiąt wesołych figurek. Miłośnikom astronomii proponujemy wizytę w nowoczesnym Planetarium Wenus. Młodych przyrodników z pewnością zainteresuje interaktywne Centrum Przyrodnicze. Warto odwiedzić też Palmiarnię, aby zobaczyć jedną z najwyższych palm w Polsce. Na szczycie Winnego Wzgórza, na którym jest zlokalizowana, skorzystać również można z innych atrakcji takich jak plac zabaw czy roślinny labirynt. Zapraszamy także do Ogrodu Botanicznego z minizoo, po którym biegają ciekawe świata surykatki.

  Parki, sale zabaw, kawiarnie…

  W mieście znajdziemy także liczne kawiarnie, lodziarnie i inne „słodkie” miejsca, idealne do relaksu przy deserze. Aby spędzić czas na łonie natury, warto wybrać się na spacer do jednego z parków, takich jak Wagmostaw lub Dolina Gęśnika. Nawet gdy pogoda nie sprzyja plenerowym zabawom, w Zielonej Górze czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci. Ciekawie spędzicie czas odwiedzając m.in. sale zabaw, park trampolin czy też papugarnię.

  pokaż wszystko

  Atrakcje

  Szukacie miejsc na rodzinny wyjazd? W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty, które z pewnością będą dla Was atrakcyjne. Wspólna wizyta w Planetarium, Ogrodzie Botanicznym czy spacer szlakiem bachusikowym na pewno dostarczą Wam wielu wspaniałych emocji! Sprawdźcie nasze propozycje na zwiedzanie miasta z najbliższymi.
  zobacz

  Parki

  Spacer po parku to świetny sposób na wspólne podziwianie otaczającej przyrody i relaks po intensywnym zwiedzaniu Zielonej Góry. A jeżeli Wasze pokłady energii jeszcze się nie wyczerpały, to z pewnością ucieszą Was dostępne w parkach place zabaw.
  zobacz

  Wydarzenia

  Kwiecień 2021
  Maj 2021
  Lipiec 2021
  Sierpień 2021
  Wrzesień 2021
  Grudzień 2021
  Nie odnaleziono wydarzeń!
  Więcej