Atrakcje

Pokaż wszystko

Szukacie miejsc na rodzinny wyjazd? W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty, które z pewnością będą dla Was atrakcyjne. Wspólna wizyta w Planetarium, Ogrodzie Botanicznym czy spacer szlakiem bachusikowym na pewno dostarczą Wam wielu wspaniałych emocji! Sprawdźcie nasze propozycje na zwiedzanie miasta z najbliższymi.

Szlak bachusikowy

W Zielonej Górze na odkrycie czeka ponad 60 zabawnych figurek! Wybierzcie się na spacer ich szlakiem i poznajcie miasto z zupełnie nowej perspektywy. Jak myślicie? Znajdziecie je wszystkie?
Zobacz

Park Linowy „Gęsie Tarasy”

Jedna z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych w zielonogórskiej Dolinie Gęśnika. Park Linowy o łącznej długości 290 metrów, zamieszczony jest nad malowniczym strumieniem. W jego skład wchodzą m.in. dwie zjeżdżalnie, elementy do wspinaczki oraz kolejka tyrolska.
Zobacz

Centrum Rekreacyjno-Sportowe

Do dyspozycji gości jest hala widowiskowo-sportowa na 5 tysięcy osób, w której odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne na światowym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje również część basenowa z efektownymi zjeżdżalniami i balonem wodnym.
Zobacz

Palmiarnia

To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków naszego miasta. W jej wnętrzu zobaczycie jedną z najwyższych palm w Polsce, a z najwyższego poziomu będziecie mogli wspólnie podziwiać panoramę Zielonej Góry.
Zobacz

SkyPark

SkyPark to teren rekreacyjny zlokalizowany na dachu parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej Palmiarni. Na miejscu czekają Was różnorodne atrakcje dla dzieci, ale także tor rolkarski otaczający teren.
Zobacz

Zielonogórski deptak i gra miejska

Na zielonogórskim deptaku znajdziecie wiele ciekawych propozycji. Możecie np. odpocząć w jednej z kawiarni, jedząc pyszne desery, odwiedzić Krainę Słodkości i wybrać dla siebie ulubione łakocie, spędzić czas na placu zabaw lub przemierzać szlak bachusikowy w poszukiwaniu zabawnych figurek.
Zobacz

Muzeum Etnograficzne w Ochli

Na terenie 13 hektarów można podziwiać 80 zabytkowych obiektów kultury ludowej z wyposażeniem z Dolnych Łużyc, Zachodniej Wielkopolski i Dolnego Śląska oraz unikatową XVIII wieczną wieżę winiarską z Budachowa.
Zobacz

Lubuskie Muzeum Wojskowe

Zbiory Lubuskiego Muzeum Wojskowego liczą kilka tysięcy eksponatów związanych z historią wojskowości powszechnej i polskiej. Warte zobaczenia są dwie czołowe w skali kraju kolekcje: ciężkiego sprzętu wojskowego oraz kolekcja lotnicza.
Zobacz

Papugarnia RIO

Odwiedzając to miejsce, spotkasz kilkanaście gatunków papug. Są one bardzo oswojone i uwielbiają spędzać czas z człowiekiem.
Zobacz

Zajawka – park trampolin

Mnóstwo trampolin, tory przeszkód, a nawet boisko slam jump, na którym możesz jednocześnie skakać i robić „wsady” do kosza! Swoje miejsce znajdą tu również najmłodsi „zajawkowicze”. Specjalnie dla nich dostępna jest strefa Kids Play, idealna dla dzieci poniżej 8 roku życia.
Zobacz

Rejsy po Odrze

Z pokładu statku możesz podziwiać nadodrzańską przyrodę i zrelaksować się wsłuchując się w szum fal.
Zobacz