Atrakcje

Pokaż wszystko

Szukacie miejsc na rodzinny wyjazd? W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty, które z pewnością będą dla Was atrakcyjne. Wspólna wizyta w Planetarium, Ogrodzie Botanicznym czy spacer szlakiem bachusikowym na pewno dostarczą Wam wielu wspaniałych emocji! Sprawdźcie nasze propozycje na zwiedzanie miasta z najbliższymi.

Szlak bachusikowy

W Zielonej Górze na odkrycie czeka ponad 60 zabawnych figurek! Wybierzcie się na spacer ich szlakiem i poznajcie miasto z zupełnie nowej perspektywy. Jak myślicie? Znajdziecie je wszystkie?
Zobacz

Park Linowy „Gęsie Tarasy”

Jedna z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych w zielonogórskiej Dolinie Gęśnika. Park Linowy o łącznej długości 290 metrów, zamieszczony jest nad malowniczym strumieniem. W jego skład wchodzą m.in. dwie zjeżdżalnie, elementy do wspinaczki oraz kolejka tyrolska.
Zobacz

Centrum Rekreacyjno-Sportowe

Do dyspozycji gości jest hala widowiskowo-sportowa na 5 tysięcy osób, w której odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne na światowym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje również część basenowa z efektownymi zjeżdżalniami i balonem wodnym.
Zobacz

Palmiarnia

To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków naszego miasta. W jej wnętrzu zobaczycie jedną z najwyższych palm w Polsce, a z najwyższego poziomu będziecie mogli wspólnie podziwiać panoramę Zielonej Góry.
Zobacz

Zielonogórski deptak i gra miejska

Na zielonogórskim deptaku znajdziecie wiele ciekawych propozycji. Możecie np. odpocząć w jednej z kawiarni, jedząc pyszne desery, odwiedzić Krainę Słodkości i wybrać dla siebie ulubione łakocie, spędzić czas na placu zabaw lub przemierzać szlak bachusikowy w poszukiwaniu zabawnych figurek.
Zobacz

Muzeum Etnograficzne w Ochli

Na terenie 13 hektarów można podziwiać 80 zabytkowych obiektów kultury ludowej z wyposażeniem z Dolnych Łużyc, Zachodniej Wielkopolski i Dolnego Śląska oraz unikatową XVIII wieczną wieżę winiarską z Budachowa.
Zobacz

Lubuskie Muzeum Wojskowe

Zbiory Lubuskiego Muzeum Wojskowego liczą kilka tysięcy eksponatów związanych z historią wojskowości powszechnej i polskiej. Warte zobaczenia są dwie czołowe w skali kraju kolekcje: ciężkiego sprzętu wojskowego oraz kolekcja lotnicza.
Zobacz

Papugarnia RIO

Odwiedzając to miejsce, spotkasz kilkanaście gatunków papug. Są one bardzo oswojone i uwielbiają spędzać czas z człowiekiem.
Zobacz

Skokoloco – park trampolin

To tutaj czekają na Was m.in profesjonalny tor przeszkód OCR, boiska do gry w zbijaka, areny z przeszkodami oraz basen z gąbkami. Podczas zabawy o bezpieczeństwo zadbają profesjonalni trenerzy.
Zobacz

Zajawka – park trampolin

Mnóstwo trampolin, tory przeszkód, a nawet boisko slam jump, na którym możesz jednocześnie skakać i robić „wsady” do kosza! Swoje miejsce znajdą tu również najmłodsi „zajawkowicze”. Specjalnie dla nich dostępna jest strefa Kids Play, idealna dla dzieci poniżej 8 roku życia.
Zobacz

Rejsy po Odrze

Z pokładu statku możesz podziwiać nadodrzańską przyrodę i zrelaksować się wsłuchując się w szum fal.
Zobacz