Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Oderwijcie się od ziemi!

Obiekt oddalony jest około 6 kilometrów od centrum miasta i możecie do niego w łatwy sposób dojechać np. autobusem MZK linii 20A.  Na terenie lotniska od 1957 roku działa jeden z 46 oddziałów Aeroklubu Polskiego, co sprawia, że jest to jeden z najmłodszych aeroklubów w Polsce. Jednocześnie jest on jednym z prężniej rozwijających się.

Podniebne akrobacje

Na lotnisku w Przylepie swoje początki miała słynna lotnicza grupa akrobacyjna „Żelazny”, której umiejętności już wiele razy mieliśmy okazję obserwować na zielonogórskim niebie.
Podziwianie podniebnych pokazów to nie jedyna rzecz jaką możecie tu robić. Jeżeli szukacie adrenaliny możecie skoczyć ze spadochronem lub nauczyć się pilotażu.

Miś na miarę naszych czasów

Na lotnisku od wielu lat funkcjonuje też m.in. hotel wraz z restauracją, kort tenisowy, fitness club wraz z sauną i siłownią oraz camping z pełną infrastrukturą czy oddział Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego.

Magiczne zachody słońca

Poza wymienionym atrakcjami jest to także miejsce chętnie odwiedzane przez zielonogórzan również z innego powodu. Polanka zlokalizowana przy płycie lotniska to świetne miejsce na obserwacje zachodów Słońca. Gorąco polecamy popołudniową przejażdżkę w to miejsce!