Szlak bachusikowy

Bachusik? A kto to?

Zapewne słysząc „bachusik” nie zawsze wiecie co to tak naprawdę znaczy. Już tłumaczymy. Zielona Góra, jako miasto związane z winną latoroślą, ma swojego patrona w postaci Bachusa. Bóg Wina i dobrej zabawy ma nawet swój pomnik, który miniecie spacerując wzdłuż deptaka. Stanął tam w 2010 roku i od tamtej pory w mieście zaczęły jak grzyby po deszczu pojawiać się kolejne figurki czyli Bachusiki.

Ciekawek, Beczkus, Transportikus…

i możemy tak wymieniać naprawdę długo. W Zielonej Górze na odkrycie czeka niemal 70 zabawnych figurek. Większość z nich zlokalizowanych jest na deptaku, gdzie w klimatycznych zakamarkach miasta witają poszukiwaczy przygód. Spacer w poszukiwaniu Bachusików to okazja do świetnej zabawy oraz poznania Zielonej Góry z zupełnie innej perspektywy. Żeby znaleźć je wszystkie trzeba być naprawdę uważnym, ale jesteśmy pewni, że razem na pewno świetnie sobie poradzicie!

Plan bachusikowy

Jeśli jednak będziecie mieli problem ze znalezieniem ich wszystkich to gorąco polecamy specjalną, rysowana przez zielonogórskiego artystę – Roberta M. Jurgę, mapkę bachusikową. Jest ona dostępna w sprzedaży w naszych punktach informacji turystycznej. Przyda się nie tylko do poszukiwań, ale będzie także świetną pamiątką z podróży do Zielonej Góry.