Café Orangerie

Kawiarenka w imponującym wnętrzu.

Café Orangerie to nazwa niewielkiej kawiarenki uruchomionej 16 października 2020 roku w budynku zatońskiej oranżerii. Część wnętrz znajduje się również w dobudowanym pawilonie, który powstał w miejscu dawnej loggi. Choć budynek jest niewielki, to pod względem architektury jest imponujący.

Podczas prac konserwatorskich zostały pieczołowicie odtworzone zniszczone w 99% detale architektoniczne. Wystawiony w 1871 roku przez księcia Aleksandra budynek uwodzi modnym w tamtych czasach wnętrzem, nawiązującym do architektury antycznej.

„Śnieżna bomba czekoladowa”, „Bomba Maurycego i „Delfinka”.

Ręcznie wykonywane i zdobione desery dostępne w kawiarni, sprawią, że pobyt w parku będzie niezwykłym doświadczeniem.

  • „Śnieżna bomba czekoladowa” jest deserem musowym, z białej czekolady, z chrupiącą prażynką i frużeliną z owoców leśnych.
  • „Bomba Maurycego”, to kula waniliowo-czekoladowa oprószona wanilią i nadziewana owocami granatu i frużeliną.
  • „Delfinka” z kolei jest wytrawnym musem szampańskim dla osób, które nie łakną nazbyt słodkich doznań. Wykonana jest na bazie białego musującego wina półsłodkiego.

Idealnym dodatkiem do deserów będzie również fantastyczna kawa, a w okresie jesienno-zimowym pyszne rozgrzewające herbaty.

Duchesse de Dino

Co ciekawe w kawiarni dostępne jest wyjątkowe wino przygotowane przez jedną z lokalnych winnic specjalnie dla zatońskiej kawiarni. DUCHESSE DE DINO to lekkie, półwytrawne wino powstałe z połączenia dwóch szczepów – johanniter i solaris. Jego smak w połączeniu ze spacerem po parku zagwarantuje Wam niesamowite wspomnienia.

Do kawiarni można wejść z psem.