Atrakcje na wakacje – wydarzenia w Zielonej Górze

Wakacje 2022 w Zielonej Górze

Wakacje już coraz bliżej! Dla uczniów startują one 24 czerwca, jednak jest to czas, z którego cieszą się wszyscy, niezależnie od wieku. Jeżeli nie macie jeszcze sprecyzowanych planów, to serdecznie zapraszamy Was do Zielonej Góry. Lato zapowiada się tutaj naprawdę gorąco 😉 Nie chodzi tylko o temperaturę, ale też liczne wydarzenia! Jedno jest pewne – dużo będzie się tu działo! Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, z jakich imprez kulturalnych i sportowych warto skorzystać 🙂

Czerwiec

51. Lubuskie Lato Filmowe

Jeśli jesteście fanami kina, to wydarzenie z pewnością przypadnie Wam do gustu! 51. Lubuskie Lato Filmowe to kultowa impreza obfitująca w wiele atrakcji, takich jak: konkursy o Złote Grona, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty i co najważniejsze – pokazy filmowe! Co więcej, wydarzenie organizowane jest w Łagowie Lubuskim, co daje Wam możliwość spędzenia czasu nad urokliwymi jeziorami, wśród zapierającej dech w piersiach przyrody i zapachu najprawdziwszego lata!

Termin: 26 czerwca – 3 lipca br.

Dobre, smaczne, bo Lubuskie

Wydarzenie Dobre, smaczne, bo Lubuskie zapewni Wam turystyczny slow life. Gwarantujemy Wam, że w Muzeum Etnograficznym w Ochli zwolnicie tempo, odetchniecie i zrelaksujecie się. Wszystko za sprawą lokalnych tradycji, produktów, potraw, win i otoczenia zabytkowej przestrzeni plenerowej skansenu. Dodatkowo, będziecie mogli poznać regionalnych rękodzielników i artystów, a także obejrzeć i zakupić ich prace. Sielankową atmosferę dopełnią występy zespołów folklorystycznych.

Termin: 26 czerwca br.

Co ważne, Dobre, smaczne, bo Lubuskie hucznie zwieńczy Międzynarodowy Festiwal Folkloru 2022 – Oblicza tradycji. Festiwal ten to idealna okazja do spotkania z wielokulturowymi tradycjami, strojami, tańcem, śpiewem i muzyką.

W czerwcu czeka na Was jeszcze wiele innych ciekawych wydarzeń, takich jak I Festiwal Polskich Win Musujących, Bieg Czas na sport 2022 czy Noc Kupały w Winnicy Kinga. Więcej propozycji znajdziecie w kalendarzu wydarzeń.

Lipiec

Lubuskie Lato Kulturalne

Długie, leniwe letnie wieczory są pełne uroku, ale żeby nie wkradła się w nie nuda, warto je czasem uatrakcyjnić 😉 Wielu wrażeń bez wątpienia dostarczy Wam Lubuskie Lato Kulturalne. Koncerty, spektakle, stand-up – czyli kultura w najlepszym rozrywkowym wydaniu! Zobaczycie występy mniej i bardziej znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej i teatralnej. A to wszystko wśród pięknej przyrody, nad jeziorem Dąbie.

Termin: lipiec – sierpień br.

Rejsy po Odrze statkiem Laguna

Ahoj wilki rzeczne! Jesteście gotowi na rejs? W lipcu z portu w Cigacicach będziecie mogli wybrać się na godzinną przygodę na pokładzie statku wycieczkowego Laguna! Sielska atmosfera rejsu i przepiękna nadodrzańska przyroda to tylko niektóre z powodów, dla których warto skorzystać z tej formy wypoczynku. Na miejsce możecie dojechać samochodem lub rowerem po ścieżce rowerowej prowadzącej z centrum miasta.

Termin: lipiec – sierpień br.

Poza możliwością skorzystania z rejsów statkiem, w przystani w Cigacicach są też dostępne wycieczki galarem (rezerwacje pod nr tel.: 531 559 930).

W lipcu polecamy także m.in. Muzyczne spotkanie przy włoskim stole, Lubuską Szosę i mecze żużlowe. Po więcej inspiracji sięgnijcie do naszego kalendarza 😉

Sierpień

Święto Miodu

Akacjowy, gryczany, wielokwiatowy… Wybór miodów na organizowanym w Muzeum Etnograficznym w Ochli wydarzeniu jest ogromny. Do tego, na miejscu czekają na Was pokazy prac związanych z wszelkimi zbiorami, które przypadają na okres lata. Święto Miodu wzbogacą również jarmark pszczeli i winiarski, a także konkursy dla dzieci i dorosłych. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić, a za sprawą dostępnych na miejscu atrakcji i historycznych budynków przeniesiecie się w czasie!

Termin: 21 sierpnia br.

BuskerBus

W sierpniu na zielonogórskim deptaku będziecie świadkami dzikich tańców, karkołomnych akrobacji, iluzji i występów muzycznych! W dniach 23-24 do Zielonej Góry, już po raz 16! przyjeżdża BuskerBus, czyli festiwal ulicznych artystów. O Waszą rozrywkę zadbają sztukmistrze z całego świata, w tym m.in. z Urugwaju, Chile, Hiszpanii czy Argentyny. Kolorowa oprawa wydarzenia i świetne pokazy na pewno przypadną Wam do gustu.

Termin: 23-24 sierpnia br.

Warto dodać, że BukserBus to jedna z atrakcji wchodzących w cykl organizowany pod hasłem Lato Muz Wszelakich 2022. Koniecznie sprawdźcie, co jeszcze znajdzie się w programie 😉

Oferta kulturalna na sierpień jest oczywiście szersza. Letnie Kino na Winnicy, Noc Spadających Gwiazd, Piknik Militarny, Koncert Trzech Tenorów na winnicy, Wieczór Melomana na Winnicy Mozów – to tylko kilka z wielu wydarzeń, jakie szykują się na ten miesiąc.

Do zobaczenia w Zielonej Górze 🙂

Jak sami widzicie, wśród wydarzeń znajdą się propozycje dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Dla aktywnych, dla rodzin, dla fanów lokalnych smaków i tradycji – wszystkie oczekiwania zostaną spełnione 🙂 Czekamy na Was z niecierpliwością! Dołączcie do wspólnej zabawy!

P.S. Tuż po wakacjach, a dokładnie w dniach 3-11 września br., zapraszamy Was także na największe święto wina w Polsce – Winobranie 2022!


Pełny kalendarz wydarzeń znajdziecie tutaj.