Najlepsze miejsce na wiosenny spacer?

Czas rozpocząć wiosnę!

Po długich oczekiwaniach w końcu możecie odnaleźć pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie. Czy Ogród Botaniczny jest idealnym miejscem do poszukiwań jej śladów?

Tego dowiecie się z naszej relacji.

Zapraszamy Was na spacer pełen barw i przyrodniczych uroków.

Najwyższa pora na… wiosenny, rodzinny spacer.

Gdy tylko wiosenne słońce zaświeci za oknem, na pewno zastanawiacie się, jakie miejsce wybrać na rodzinny spacer. Naszą propozycją jest Ogród Botaniczny wraz z mini zoo (o którym wspomnimy później). Poza swoimi przyrodniczymi walorami, miejsce to oferuje atrakcje, które zapewnią rozrywkę całej Waszej rodzinie!

Możecie tu wspólnie spędzić czas na łonie natury, podziwiając bogatą roślinność i odpoczywając z dala od miejskiego tempa.

Co prawda przyroda dopiero budzi się do życia, ale już teraz możecie zobaczyć pięknie ukwiecone drzewa, pierwsze listki czy też wschodzące nad ziemią kwiaty. A co ważne z każdym dniem ogród będzie stawał się coraz bardziej kolorowy!

Wybierzcie się więc na spacer i pozwólcie naturze pobudzić Wasze zmysły. Niech ogarnie Was spokój, pośród słodkiego zapachu kwiatów, radosnego śpiewu ptaków czy bzyczenia pracowitych pszczół, które również cieszą się początkami wiosny 🙂

No to startujemy!

Już przy samym wejściu czeka na Was staw z rybami oraz pomost w kształcie dziobu statku. Oddając się wyobraźni, możecie odnieść wrażenie, że wypływacie na szerokie wody, stojąc na samym przodzie okrętu!

Jeśli jesteście fanami kina, jest to również świetne miejsce (szczególnie dla par) do odegrania słynnej sceny z Titanica! 😉

Parę kroków dalej możecie poznać rośliny, które tworzą kompozycję ogrodu. Są one podzielone na 5 działów tematycznych:

  • Geograficzny
  • Roślin Górskich
  • Systematyki Roślin
  • Roślin Użytkowych
  • Roślin Wilgociolubnych

A kto mieszka w mini zoo?

Kiedy już poznacie kolekcję roślin, koniecznie przejdźcie do części mini zoo. Czekają tu na Was surykatki, króliki, daniele, kozy oraz papugi, pawie i inne egzotyczne ptaki. Obecność pełnych życia zwierząt z pewnością wywoła uśmiech na Waszych twarzach!

Poza tym, dzieci mogą bawić się na placu zabaw, odpocząć w altanie zlokalizowanej na środku zoo, tuż przy stawie i przenieść się w krainę baśni i bajek bawiąc się wśród kolorowych figur bajkowych postaci oraz gadającego drzewa!

Nauka wcale nie musi być nudna!

Dzięki wizycie w tym miejscu, możecie połączyć rozrywkę z edukacją, poznając nowe gatunki roślin i zwierząt. Dodatkowo, zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej, przygotowanych przez Centrum Przyrodnicze. Wprowadzą Was one w świat natury, pełen zagadek i ciekawostek.

Jeden z filmów znajdziecie tutaj: https://youtu.be/PNktrlpmag4

Jak tam dojechać?

Dojazd do ogrodu jest bardzo dogodny. Możecie dotrzeć tam autobusami komunikacji miejskiej nr 0, 27 lub 80. Rozkład znajdziecie tutaj.

Równie dobrym rozwiązaniem jest dojazd rowerem po bezpiecznej ścieżce rowerowej. Jeśli nie macie własnych rowerów, możecie skorzystać z Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, gdyż jedna ze stacji znajduje się tuż przy samym wejściu do ogrodu.

Interesująca propozycja?

Czy Ogród Botaniczny jest dobrą propozycją na wiosenny odpoczynek? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Ale przekonajcie się o tym sami 😉

Obcowanie z naturą, nauka w połączeniu z zabawą, łatwy i przyjemny dojazd – to zaledwie kilka powodów dla których warto odwiedzić to miejsce.

Życzymy miłego spaceru i udanych poszukiwań wiosny!


Spodobał Ci się wpis? Skopiuj link i udostępnij go na facebooku.