Do Lotniska – nordic walking

Do Lotniska


Szlak rozpoczyna się na końcu Łężycy obok przestanku autobusowego. Mijając budynek leśniczówki znajdziesz się na przyjemnej, niewymagającej trasie, która daje możliwość obcowania z przyrodą. Szczególnie urokliwy jest odcinek prowadzący przez łąki i mimo, że jesteś na obrzeżach dużego osiedla, czujesz się jak na wsi.

Uwieńczeniem trasy jest popularne lotnisko w Przylepie. To doskonałe miejsce na odpoczynek po wysiłku, a widok startujących samolotów robi niesamowite wrażenie.


Ciekawostką jest obelisk który miniecie po drodze. Powstał na pamiątkę wypadku samolotu gaśniczego Antonov w 2005 roku, który miał jednak szczęśliwe zakończenie, gdyż trzy-osobowa załoga wyszła z tego cało.

Sielski klimat i odlotowe wrażenia w jednym!

Spacer tą trasą poprzez łąki i sielskie zakątki zawsze pozwala mi się zrelaksować. Na każdym kroku napawam się otaczającą mnie przyrodą i z coraz większą chęcią pokonuję kolejne kilometry. Wszystko po to, aby dotrzeć do lotniska, na którym obserwuję startujące samoloty, a wieczorną porą podziwiam rozgwieżdżone niebo 🙂
Justyna
Visit Zielona Góra