Falubaz Zielona Góra

W69!

Falubaz Zielona Góra to klub żużlowy, siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski, który jest marką dobrze znaną nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Swoje mecze rozgrywa na stadionie zwanym przez mieszkańców jako „W69”! Skąd taka nazwa? Wzięła się ona od adresu – Wrocławska 69. Arena ta może pomieścić ok. 15 tysięcy widzów i często jest wypełniania po brzegi. Fani zielonogórskiej drużyny na każdy z meczów przygotowują widowiskowe oprawy, które warto zobaczyć na własne oczy!

Dla rodzin z dziećmi również znajdzie się tutaj specjalne miejsce. Podczas meczów mogą one zasiąść w specjalnie wydzielonym dla nich sektorze zlokalizowanym przy samym starcie. Dodatkowo, od kilku lat na stadionie działa tzw. Strefa Falubaziaka, która jest otwierana przed każdym meczem ligowym. Na najmłodszych czeka tu moc atrakcji, takich jak konkursy, gry, zabawy, niespodzianki oraz spotkanie z Moto Myszą.

Herb drużyny i barwy

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów związanych z zielonogórskim Falubazem jest jego herb. Charakterystyczna myszka od wielu lat towarzyszy naszym żużlowcom i już na stałe wpisała się w historię klubu i miasta. Barwy klubu to: żółty, biały i zielony dlatego wybierając się na mecz warto mieć na sobie element w tym kolorze.

Żółto-biało-zieloni

Najbardziej znanymi wychowankami zielonogórskiego klubu są:

  • Andrzej Huszcza – który na torze spędził aż 33 lata, osiągając liczne sukcesy i tym samym stał się legendą zielonogórskiego speedwaya, (co ciekawe: pomnik na cześć tego zawodnika możecie znaleźć na deptaku w pobliżu Lubuskiego Teatru),
  • Piotr Protasiewicz – kapitan drużyny, indywidualny mistrz świata juniorów z 1996 roku (co ciekawe, pierwszy Polak, który triumfował w tych zawodach!) oraz indywidualny mistrz Polski z 1999 roku.
  • Patryk Dudek – indywidualny wicemistrz świata 2017, indywidualny mistrz Polski z 2016 roku oraz indywidualny mistrz świata juniorów z 2013 roku.