RozMIGAJ się w Zielonej Górze!

W piątek, 23 września o 11.00 zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia się do akcji ,,RozMIGAJ się w Zielonej Górze!”, która odbędzie się przed Filharmonią Zielonogórską.

Celem akcji jest pobicie rekordu Polski w miganiu zdania ,,Zielona Góra wita” przez jak największą liczbę osób. Miganie odbędzie się sztafetowo.

Obowiązuje rejestracja. Grupy i uczestnicy indywidualni mogą zapisywać się przez formularz na stronie internetowej zielonogórskiego oddziału Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli: www.odn.zgora.pl, który również bierze udział w organizacji przedsięwzięcia. 

Cichą ambicją pomysłodawców wydarzenia jest to, by w miganiu wzięło udział 800 zielonogórzan. Do pobicia rekordu  wystarczy trochę ponad 100 chętnych, więc szansa  jest spora.

Organizatorzy wszystkiego będą uczyć na placu przed Filharmonią. W obiegu jest też film instruktażowy. Znajdziemy go na platformie Youtube po wpisaniu „Bijemy rekord – rozMIGAJ się w Zielonej Górze”.

Wydarzenie jest organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego, stanowiące efekt wieloletniej współpracy UZ i Miasta Zielona Góra w popularyzowaniu nauki języka migowego wśród uczniów, nauczycieli, studentów oraz mieszkańców Zielonej Góry. To jednocześnie możliwość integracji ze zmarginalizowanym środowiskiem głuchych i niesłyszących.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez: Prezydenta Miasta Zielona Góra – Janusza Kubickiego oraz JM Rektora UZ – prof. dra hab. Wojciecha Strzyżewskiego.

Data

23 wrz 2022
Expired!

Czas

11:00 - 12:00

Lokalizacja

Filharmonia Zielonogórska
Plac Powstańców Wielkopolskich 10, 65-077 Zielona Góra