Winobranie 2021

Data: 4-12 września br.

Winobranie to największe święto wina w Polsce odbywające się co roku w pierwszej połowie września. Wówczas władzę nad miastem przejmuje Bachus – bóg wina. Zielona Góra staje się sceną pełną atrakcji, takich jak: koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe oraz wydarzenia kulturalne.

Tradycyjnie uroczystym podsumowaniem dni Zielonej Góry jest korowód winobraniowy, jednak w tym roku atrakcja ta nie odbędzie się z powodu obostrzeń związanych z epidemią.

Nie oznacza to, że będziecie się nudzić! Program Winobrania przewiduje mnóstwo atrakcji!

Nieodłącznym elementem jest Festiwal Kultury Winiarskiej – Winobusy. Czym jest Winobus? To specjalny autobus, który zabiera uczestników wycieczki z samej Zielonej Góry na jedną z winnic. Tam goście są oprowadzani po posiadłości winiarzy oraz mają okazję skosztować wina. Po zwiedzeniu winnicy, autobus odwozi uczestników do Zielonej Góry. Bilety na Winobusy możecie kupić na stronie lubuskielove.pl.

Dodatkowym winiarskim smaczkiem jest cykl wydarzeń O winie przy stoliku i spacerze, dzięki któremu możecie bliżej poznać historię i klimat zielonogórskiego winiarstwa – zarówno tego współczesnego jak i sprzed wieków.

W programie znajdą się również Winobraniowe Spotkania Teatralne.

Świetną rozrywkę zapewniają także Koncerty Winobraniowe największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym roku wystąpią dla Was:

4 września SOBOTA Filharmonia Zielonogórska – KRZESIMIR DĘBSKI

5 września NIEDZIELA  Nosowska

6 września PONIEDZIAŁEK Mery Spolsky

7 września WTOREK Mrozu

8 września ŚRODA Sokół

9 września CZWARTEK  Uniatowski

10 września PIĄTEK Michał Szczygieł

11 września SOBOTA Maryla Rodowicz

Dodatkowo, na Scenie Winobraniowej będzie mogli obejrzeć również występy artystów z Zielonej Góry.

Szczegółowy program Winobrania dostępny na winobranie.zgora.pl

Data

04 wrz 2021
Expired!

Czas

Cały dzień

Etykiety

Bezpłatne