Aktywna majówka w Zielonej Górze – TOP 9

Top 9 miejsc na aktywną majówkę

Czas spędzony ze znajomymi, aktywny wypoczynek, odkrywanie urokliwych miejsc, kontakt z naturą i ciepła wiosenna pogoda.

Gdy połączymy te wszystkie składniki otrzymamy przepis na idealny długi weekend majowy.
Z pewnością możecie spędzić go w Zielonej Górze.
Jeśli więc zastanawiacie się co odwiedzić tym razem, to w tym wpisie znajdziecie listę najciekawszych miejscówek na spędzenie majówki w mieście.

Gwarantujemy, że będzie zielono i różnorodnie!

1. Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Aeroklub Ziemi Lubuskiej? Ale przecież ja nie jestem pilotem!
Spokojnie, nie musisz nim być. Wiemy, że dla wielu z Was może to być zaskakujące, ale zlokalizowany w zielonogórskim Przylepie Aeroklub Ziemi Lubuskiej to świetne miejsce na relaks. Na ogromnej polanie, którą tam znajdziecie, możecie rozłożyć koc, zabrać ulubione smakołyki i podziwiać lotnicze akrobacje. To także idealne punkt do obserwacji zachodu słońca.
P.S. Dzieci uwielbiają to miejsce.

2. Ogród Botaniczny

Kolorowe kwiaty i budząca się do życia przyroda to wizytówka wiosennego Ogrodu Botanicznego. Spacer jego alejkami pozwoli Wam na chwile relaksu i oderwania się od codzienności. Roślinność podzielona jest tu na kilka działów tematycznych, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie. Jest tu też mini zoo, w którym czekają wesołe surykatki, kolorowe papugi czy daniele. Jest jeszcze coś! Na środku ogrodu stoi wielki wigwam. Możecie w nim odpocząć i wsłuchać się w śpiew ptaków.
Więcej informacji na temat ogrodu znajdziecie w naszym ostatnim wpisie: Najlepsze miejsce na wiosenny spacer?

Tip: Przy ogrodzie zaczyna się szlak nordic walking „Do źródełka”.

3. Las Odrzański

Nie każdy na pytanie „co ciekawego robiłeś na majówkę?” może odpowiedzieć „spotkałem bobra, a Ty?”.
Jeśli więc chcecie dołączyć do tego wąskiego grona, koniecznie musicie wybrać się do Lasu Odrzańskiego! Oczywiście, nie gwarantujemy, że na pewno go zobaczycie, ale są na to spore szanse. Wędrując po terenach obejmujących malownicze starorzecza Odry z pewnością zobaczycie obgryzione przez nie drzewa. A to znak, że muszą być gdzieś w pobliżu, prawda? Poza nimi w lesie jest także kilka szlaków nordic walking, ścieżka dydaktyczna oraz jedyna na terenie Zielonej Góry przystań rzeczna. Polecamy marsz w jej kierunku. Widok zachodzącego nad wodą słońca zawsze robi wrażenie.

4. Majówka z pieszymi wycieczkami

Wspominaliśmy już o szlakach nordic walking w Lesie Odrzańskim. Świetne trasy NW odkryjecie też na Wzgórzach Piastowskich. Naturalne ukształtowanie terenu i zmieniające się krajobrazy sprawią, że nie będziecie się tu nudzić. Co więcej, trasy są czytelnie oznakowane. Nawet jeśli jesteście tu pierwszy raz, to na pewno się nie zgubicie.
Wszystkie trasy znajdziecie w dziale Zielona Góra pieszo.

5. Majówka na rowerze

Kolejna z naszych propozycji to majówka na dwóch kółkach. Podróżując po zielonogórskich drogach rowerowych bez problemu przejedziecie nawet kilkadziesiąt kilometrów. Poznanie najciekawszych atrakcji i zakątków miasta z perspektywy roweru jest naprawdę kuszące.
Przed wycieczką nie zapomnijcie zrobić wiosennego przeglądu sprzętu.

Tip:  W mieście działa miejska wypożyczalnia rowerów. O Zielonogórskim Rowerze Miejskim dowiecie się więcej tutaj.

6. Park Książęcy Zatonie

Lody w kawiarni, spacer alejkami parkowymi czy gra we frisbee i piknik na Łące Joanny?
Niezależnie od tego co wybierzecie, Zatonie przyjmie Was z otwartymi ramionami.
W majówkową podróż do parku polecamy wybrać się autobusami miejskimi lub rowerami. Z centrum miasta doprowadzi Was tu bezpieczna droga rowerowa.
Poza możliwością rekreacji, park opowie Wam też o swojej historii.
Poznacie ją, zwiedzając ruiny XVII-wiecznego pałacu (wieczorami podświetlone) lub relaksując się na ławeczkach na Wyspie Marii.

Ciekawostka:
Symbolem parku jest czosnek niedźwiedzi. Jego unosząca się w powietrzu woń będzie Wam towarzyszyć podczas wizyty. 

7. Muzeum Etnograficzne w Ochli

Nie opuszczając miasta możecie odbyć niesamowitą podróż – podróż w czasie! 13 hektarowe Muzeum Etnograficzne pozwoli Wam poczuć klimat dawnych lat. W skansenie co niedziele odbywa się też Twój Zielony Targ. Możecie na nim kupić produkty lokalnych producentów. Jest smacznie, zdrowo i jak przystało na Ochlę, kolorowo.

8. Muzeum Wojskowe w Drzonowie

Jeśli jesteście fanami militariów, na pewno zachwyci Was wizyta w Drzonowie. W czasie majówki otwarta będzie cześć plenerowa muzeum, dzięki temu zobaczycie dwie czołowe w skali kraju kolekcje: ciężkiego sprzętu wojskowego oraz lotniczą. Szczególną atrakcję stanowi także mini skansen fortyfikacyjny prezentujący polską, radziecką i niemiecką szkołę inżynierii wojskowej. Byliśmy tam nie raz i gorąco polecamy to miejsce.

9. Dolina Gęśnika

Po wizycie w Drzonowie wracamy do centrum miasta! A konkretniej do Doliny Gęśnika. W wiosennej odsłonie to idealne miejsce na długi spacer. Kwitnące kwiaty w połączeniu z przepływającym strumieniem na pewno pozwolą Wam zapomnieć o upływającym czasie. A jeśli szukacie sportowych emocji, to polecamy wizytę w parku linowym „Gęsie Tarasy” lub na pobliskim orliku. Będąc w tej okolicy warto też wybrać się na zlokalizowany obok Wagmostaw. Tryskająca na środku zalewu fontanna i plac zabaw w formie statku pirackiego na pewno sprawią frajdę najmłodszym.

Zdjęcia z wycieczki ważna sprawa

Mamy nadzieję, że nasza lista okazała się dla Was pomocna i że znajdziecie na niej coś dla siebie.
Zachęcamy też do wrzucania zdjęć z Waszych wycieczek po Zielonej Górze na instagrama.
Oznaczajcie je #visitzielonagora
Najciekawsze mają szansę znaleźć się na naszym instagramowym profilu, który możecie zobaczyć poniżej: