Majówka 2022 w Zielonej Górze

Dokąd pojechać na majówkę? Do Zielonej Góry!

Zbliża się długi weekend majowy, więc na pewno jak co roku zadajesz sobie pytanie: dokąd pojechać tym razem? My mamy dla Ciebie kilka propozycji, które na pewno przekonają Cię do wybrania Zielonej Góry. Relaks z lokalnym winem i w historycznych parkach, aktywny wypoczynek i kibicowskie emocje lub leniwe spacery po jednym z najdłuższych ciągów pieszych w kraju? Sprawdź nasz wpis i wybierz swój sposób na majówkę w Zielonej Górze 🙂

Z lampką wina przez miasto!

Czy warto przejechać kilkaset kilometrów po to, żeby spędzić majówkę spacerując po piwnicach? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że mówimy o zielonogórskich piwnicach winiarskich 🙂 W dniach 29 kwietnia – 3 maja w Zielonej Górze odbędzie się II Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic. W 15 historycznych piwnicach czekać będzie na Ciebie 30 lokalnych winnic. Do tego spacery z przewodnikami i mnóstwo atrakcji towarzyszących. Co ważne, piwnice dostępne są bezpłatnie. Polecamy jednak zakupić karnet degustacyjny, w ramach którego otrzymasz specjalny pakiet (kieliszek, zawieszka, mapka) i będziesz mógł w pełni poczuć winiarski klimat imprezy. Karnety dostępne są w dwóch wariantach – standard i max. Pierwszy zawiera 16 porcji degustacyjnych, a drugi AŻ 32! Bilety dostępne są tutaj.

W czasie imprezy odbędą się również koncerty znakomitych muzyków. W Lubuskim Centrum Winiarstwa zagrają Andrzej Smolik z Kevem Foxem, Krzysztof Zalewski, Łukasz Łyczkowski i Kaśka Sochacka. Będzie się działo!

Jeśli jesteś ciekawy jak wyglądała pierwsza edycja to zapraszamy do naszego wpisu: Odkrywamy podziemną Zieloną Górę 🙂

Parkowa majówka w Zatoniu i Starym Kisielinie

Za sprawą majówki w parkach w Starym Kisielinie i Zatoniu oderwiesz się od ziemi! A to dlatego, że będziesz mógł samodzielnie stworzyć samolot, aeroplan lub latający dywan… wybór należy do Ciebie.
Ponadto, w Starym Kisielinie oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia w roli Hrabiego von Stosch z rodziną i kotem, będziesz mógł również zwiedzić pałac oraz obejrzeć przedstawienie „Herbatka u Hrabiostwa von Stosch”.
W Zatoniu natomiast przeniesiesz się w czasie. Będzie to majówka w starym stylu, na której królować będą kapelusze, wiklinowe koszyki, gra w bule, toczenie fajerek, wyścigi kapsli wokół fontanny i inne atrakcje. O godzinie 17:00 zapraszamy na wernisaż malarstwa Dariusza Kamysa.

Obu wydarzeniom towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Załogę ZOK, Pałac w Kisielinie, Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus.

Premiera filmu

Ważnym punktem wydarzenia, które odbędzie się 1 maja w Parku Książęcym Zatonie będzie premiera filmu. W tym dniu będziesz miał okazję po raz pierwszy zobaczyć produkcję o parkach w Zatoniu i Branitz. Szczegóły na temat tego wydarzenia dostępne są tutaj. My już nie możemy się doczekać!

Biesiada w sielskim klimacie

Muzeum Etnograficzne z pewnością zadba o Twoje dobre samopoczucie. Podczas Majówki na Kamiennej, która odbędzie się tam w dniach 30 kwietnia – 1 maja, będziesz mógł najeść się do syta i świetnie się bawić! A to wszystko za sprawą wielu różnorodnych atrakcji.

Pierwszym SMACZKIEM będzie Zielonogórski Festiwal Smaków Świata. W skansenie pojawi się wówczas ponad 20 food trucków, dzięki którym będziesz miał okazję skosztować potraw z różnych zakątków świata. Zafunduj sobie egzotyczną podróż kulinarną!
Daj się skusić także lubuskim smakom 😉 W niedzielę odwiedź Twój Zielony Targ i zaopatrz się w świeże, naturalne i co najważniejsze przepyszne lokalne produkty!

Atmosferę dopełni muzyka na żywo oraz piwne akcenty. O piwowarstwie opowie bowiem Browar Witnica.
Nie zabraknie również artystycznych wątków… Pojawią się rzeźbiarze, Grupa Wojowników LAGOM, twórcy ludowi, rzemieślnicy i artyści.
Jak sam widzisz czekają na Ciebie dwa dni pełne wrażeń 🙂

Aktywnie i sportowo

Interesujesz się sportem? Mamy propozycje i dla Ciebie! Niezależnie od tego, czy wolisz go oglądać, czy uprawiać w Zielonej Górze znajdziesz miejsce dla siebie.

Żużlowa niedziela na horyzoncie

Żużlowa niedziela to w Zielonej Górze święto 😉 Przyjdź na zielonogórską arenę i zobacz gladiatorów w akcji. Warkot motocykli, emocjonujące wyścigi i rodzinna atmosfera… to wszystko czeka na Ciebie przy W69.

1 maja Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie na swoim torze drużynę Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dla Falubazu będzie to czwarty mecz w tym sezonie eWinner 1. ligi, ale dopiero drugi „w domu”. Obejrzyj pojedynek i przekonaj się, jak spiszą się zawodnicy oraz czym jest ta lokalna pasja.

Jeśli jeszcze przed meczem chcesz bliżej poznać tę dyscyplinę i zielonogórski klub, zajrzyj tutaj 🙂

Spacerem przez majówkę

Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem turystyki pieszej lub po prostu lubisz rekreacyjnie spacerować, bez wątpienia zainteresuje Cię piesza wycieczka po zielonogórskich lasach.

3 maja w ramach akcji „Nie siedź w domu – wędruj z nami” zielonogórski oddział PTTK zabierze Cię w trasę pod hasłem „Wehikułem czasu przez wieki”: techniczne zabytki Zielonej Góry.

Na pewno się nie zgubisz, gdyż wędrówkę poprowadzi przewodnik turystyczny.
Pamiętaj – na przechadzkę może wybrać się każdy, niezależnie od kondycji 😉

Załóż wygodne buty i… w drogę!

Rowerowa Stolica Polski

Długi weekend sprzyja także wycieczkom rowerowym, więc jeśli Ty też lubisz jeździć na rowerze to z pewnością zainteresuje Cię aplikacja Aktywne Miasta 🙂 Zainstaluj ją i kręć kilometry dla Zielonej Góry 🙂 Jak to zrobić dowiesz się z profilu Rowerowa Stolica Polski – Zielona Góra.

Co więcej w dniach 30.04 – 3.05 w aplikacji odbędzie się gra miejska „Rowerowa Majówka”! Trasa prowadzi przez cztery zielonogórskie parki. Dla osób, które zaliczą na rowerze wszystkie punkty kontrolne z listy (5) przewidziany jest miejski album lub mapa rowerowa.

Akcję wspiera także kapitan zielonogórskiej drużyny żużlowej – Piotr Protasiewicz. Zatem po obejrzeniu rywalizacji na motorach, wsiadaj na rower i pędź po własny rekord!

Dodatkowe propozycje na spędzenie czasu na świeżym powietrzu znajdziesz tutaj.

Odkrywaj zielonogórską starówkę.

A może wybierzesz spacer po zielonogórskim deptaku? Centrum miasta zaczaruje Cię kolorowymi kamienicami, urokliwymi uliczkami i przytulnymi lokalami. Przespaceruj się w towarzystwie zabawnych bachusików, wypij kawę w jednej z kawiarni i poznaj smaki świata w licznych restauracjach. Podczas spaceru nie zapomnij się rozejrzeć. Twoją uwagę zwrócą na pewno detale architektoniczne zlokalizowanych przy deptaku budynków. Potrafią zachwycić!

Po dawce ruchu warto skorzystać z kulturalnej oferty Zielonej Góry. Muzeum Ziemi Lubuskiej, Filharmonia Zielonogórska, a może Galeria BWA? W każdym z tych miejsc znajdziesz coś dla siebie. Tutaj znajdziesz kalendarz wydarzeń.