Mapa ścieżek rowerowych

Kilometry dróg dla rowerów!

Czy planując swoją wycieczkę rowerową w pierwszej kolejności myślicie o bezpieczeństwie i komforcie podróży? Jeśli tak, to bardzo dobrze! Wpływ na te dwa elementy poza odpowiednim strojem i ochroną osobistą (m.in. kask, rękawiczki) ma także droga, po której się poruszamy. Na szczęście dzięki rozbudowanej i wciąż powiększającej się sieci ścieżek rowerowych, z powodzeniem zaplanujecie swoją wycieczkę. Z pewnością uda się wam uwzględnić w niej najciekawsze punkty na turystycznej mapie Zielonej Góry i okolic.

Gdzie możecie dojechać?

Poruszając się rowerem po Zielonej Górze z pewnością nie można narzekać na nudę. Warto choćby wspomnieć o rowerostradzie „Zielona Strzała”, która przecina całe miasto. Co ciekawe, jest ona poprowadzona po dawnym nasypie kolejowym! Po drodze miniecie m.in.: dwa wiadukty rowerowe czy Skansen Kolei Szprotawskiej.
Przemierzając nasze drogi rowerowe dojedziecie również do atrakcji zlokalizowanych poza centrum Zielonej Góry. Wśród nich możemy wymienić np.:

Zaplanuj trasę

Poniżej znajdziesz mapę ścieżek rowerowych w wersji online, która pomoże Ci zaplanować wycieczkę po Zielonej Górze. Dostępna jest ona również w wersji drukowanej w punktach Informacji Turystycznej 🙂