Winnice w Zielonej Górze

Pokaż wszystko

W Zielonej Górze i okolicy działa kilkanaście wyjątkowych winnic. Ich położenie w połączeniu z nadodrzańską przyrodą oraz bogatymi terenami leśnymi tworzy przepiękny krajobraz regionu. Słuchając winiarskich opowieści i degustując regionalne produkty przekonasz się, dlaczego Zielona Góra nazywana jest „Polską Toskanią”.

Winnica Julia

Winnica została założona w 2003 roku przez rodzinę Gradów. Powstała z rodzinnej pasji i miłości do winnego krzewu oraz boskiego trunku ­wina. Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich, który pozwoli Ci poczuć klimat dawnej Zielonej Góry! To niezwykłe miejsce położone jest zaledwie 5 km od centrum miasta, co sprawia, że to jedyna winnica, do której dojedziesz autobusem komunikacji miejskiej.
Zobacz

Winnica Ingrid

Połączenie wyśmienitych win i malowniczych krajobrazów sprawi, że poczujesz tu prawdziwy klimat "Lubuskiej Toskanii". Idealnym dopełnieniem atmosfery na winnicy jest unoszący się w powietrzu zapach lawendy. Wspaniałe wspomnienia gwarantowane!
Zobacz

Winnica Miłosz

Położona w Łazie k. Zaboru, nieopodal największej winnicy samorządowej w Polsce. Gospodarz winnicy, Krzysztof Fedorowicz, prowadzi uprawę szczepów winiarskich, nawiązującą do przedwojennych tradycji winiarskich Zielonej Góry i regionu. To także dzięki jego staraniom na mapę zielonogórskiego winiarstwa wraca słynny Grempler Sekt!
Zobacz

Winnica Żelazny

Rodzinna winnica usytuowana wśród malowniczych wzgórz między Łazem, a Zaborem, Jak mówią sami właściciele „Winiarstwo to nie zawód, lecz styl życia.”, a produkowane przez nich wina cechują się wysoką jakością, głębokim aromatem i smakiem.
Zobacz

Winnica Stara Winna Góra

Winnica usytuowana na wzniesieniach nadodrzańskich w Górzykowie. Winorośl porośnięta na stromo opadającym zboczu pradoliny Odry tworzy magiczny i niepowtarzalny klimat. To tutaj znajduje się majestatyczny winny dworek ze strefą SPA.
Zobacz

Winnica Winnogóra

To wyjątkowe miejsce zlokalizowane w Górzykowie, jest połączeniem ogrodu i parku wraz z winnicą. Jesteś miłośnikiem okazałej przyrody? Na pewno zachwyci Cię ogród dendrologiczny z przepięknymi hortensjami o niezwykłych barwach. A może pasjonują Cię wyjątkowe smaki lubuskiego wina? Winiarze z wyjątkową dbałością tworzą wina, które potrafią zaskoczyć bogactwem aromatów.
Zobacz

Winnica Pod Lipą

Nowoczesna architektura, wyśmienite wina i malowniczy widok na zakole Odry. To zaledwie trzy elementy, które wyróżniają tą położoną w Górzykowie winnicę. W cieniu ogromnej lipy, która była inspiracją dla jej nazwy skosztujesz win z odmian Riesling, Pinot Noir czy Regent.
Zobacz

Winnica Cantina

Odwiedzając winnice prowadzoną przez rodzinę Pacholaków, dzięki swobodnej atmosferze poczujesz się jak w domu. Wina produkowane są tu od 2006 roku i charakteryzują się bogatym aromatem i głębokim smakiem. Podczas wizyty Twoją uwagę na pewno zwrócą elementy architektury winiarskiej, które zostały zgrabnie wkomponowane w krajobraz pełny winnej latorośli. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są biegające po terenie winnicy zwierzęta, z kucem Marianem na czele.
Zobacz

Winnica Mozów

Winnica Mozów Informacje ogólne Mozów 63, 66-100 Sulechów tel.: +48 660493034 kontakt@winnica-mozow.pl www.winnica-mozow.pl Powierzchnia nasadzeń: 4 ha Rok założenia winnicy: 2007 Wina Muscat 2019 (białe, półwytrawne) Cuvée 2019 (różowe, półwytrawne) Punkty sprzedaży Mozów Winnica Mozów Zielona Góra Piwniczka winiarska w Parku Winnym Degustacje Dwa rodzaje win z drobnym poczęstunkiem – 35 zł/os. Trzy rodzaje win z […]
Zobacz

Winnica Kinga

To pokoleniowe gospodarstwo założone w 1985 r., w Starej Wsi k. Nowej Soli. Historia winnicy położonej w pobliżu Odry, została drastycznie zmieniona w 1997 roku., kiedy przez Polskę przetoczyła się powódź stulecia. Odnaleziony jeden żywy krzew „Aurora”, stał się symbolem odnowy i nadziei na przyszłość. Obecnie jest to najstarsza odmiana winnej latorośli, licząca sobie ponad 20 lat.
Zobacz

Winnica Bachusowe Pole

Odwiedzając lokalne restauracje Twoją uwagę na pewno zwrócą charakterystyczne etykiety w kropki. To właśnie znak rozpoznawczy winnicy bachusowe pole. Oczywiście drugi najważniejszy po smaku ich wina, o czym przekonasz się na degustacji.
Zobacz

Winnica Trojan

Zajmuje powierzchnie 2ha, na których właściciele zasadzili 8000 krzewów. Wiedza i doświadczenie połączone z dbałością o detale sprawiły, że ich wina zdobywają medale na konkursach winiarskich nie tylko w Polsce. Nie sposób nie wspomnieć o wyśmienitym roczniku 2019 i świetnym solarisie czy traminerze! Spróbuj sam i przekonaj się o ich wyjątkowości.
Zobacz

Winnica Na Leśnej Polanie

Znajduje się w Proczkach k. Zaboru, wśród lasów i malowniczych jezior. Na winnicy uprawianych jest kilkadziesiąt różnorodnych odmian winorośli.
Zobacz

Lubuskie Centrum Winiarstwa

Tutaj poznasz historię uprawy winorośli w naszym regionie, dowiesz się jakie odmiany są najchętniej uprawiane przez lokalnych winiarzy oraz jakie wino jest najpopularniejsze.
Zobacz