Ferie zimowe w Zielonej Górze

Ferie zimowe w Zielonej Górze

Gdzie mogę wybrać się z dzieckiem na ferie zimowe? Takie pytanie na przełomie stycznia i lutego zadaje sobie z pewnością niejeden rodzic. Jeśli Ty również należysz do tego grona, to zapraszamy do naszego wpisu. Postaramy się w nim przekonać Cię do przyjazdu do Zielonej Góry. Dobrze wiemy, że wybór interesującego kierunku i zapewnienie dziecku atrakcji jest nie lada wyzwaniem, dlatego przygotowaliśmy kilka inspiracji i propozycji na wspólne spędzenie czasu w naszym mieście. Zapraszamy do lektury.

W poszukiwaniu Bachusików

Słyszeliście już o zielonogórskich bachusikach? Jeśli nie, to koniecznie musicie je poznać! Te zabawne figurki będą Wam towarzyszyły od pierwszych chwil w Zielonej Górze, a spacer ich szlakiem zapewni Wam mnóstwo zabawy i da możliwość poznania miasta z zupełnie innej perspektywy. Co więcej, z każdym bachusikiem będziecie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie, a że do odnalezienia jest ich ponad 60, to Wasz album mocno się powiększy! Pamiętajcie, najwięcej bachusików kryje się w okolicach Starego Miasta, ale to nie jedyne miejsce gdzie sie chowają. W poszukiwaniach pomoże Wam specjalna mapka dostępna w naszych punktach i na stronie. Jak myślicie? Uda Wam się znaleźć je wszystkie? Trzymamy kciuki!

Zabawa z nauką w Centrum Przyrodniczym

Ferie kojarzą nam się z odpoczynkiem od nauki, ale…co powiecie na kilka eksperymentów w Centrum Przyrodniczym? To nowoczesna placówka edukacyjna współtworząca Centrum Nauki Keplera, która bawi ucząc i uczy bawiąc. Specjalne interaktywne maszyny, mikroskopy, labirynt luster, a nawet studio, w którym możecie wcielić się w prezentera pogody! To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na Was w Centrum Przyrodniczym. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam coś dla siebie i przy okazji dowiecie się czegoś na temat przyrody, człowieka i Ziemi.  

Poza wizytą w Centrum Przyrodniczym polecamy także odwiedziny w Planetarium Wenus, które jest drugą interesującą placówką należącą do Centrum Nauki Keplera i przygotowało ciekawy program na ferie.

Wodne szaleństwo w CRS!

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, to koniecznie musicie odwiedzić zielonogórski basen w Centrum Rekreacjno-Sportowym. Dajcie się porwać wodnemu szaleństwu i skorzystajcie z atrakcji jakie oferuje nasz aquapark. A jest z czego wybierać! Wolicie zjazd po 210 metrowej zjeżdżalni, zabawę w rwącym potoku czy może leniwy relaks w jacuzzi? Niezależnie od tego na co się zdecydujecie, świetna zabawa gwarantowana. To jak? Stroje spakowane? 🙂

W hali CRS swoje mecze rozgrywa Zastal Zielona Góra. W okresie ferii będziecie mogli zobaczyć naszych koszykarzy na żywo 4 lutego. Więcej informacji znajdziecie na stronie klubu.

Zostańcie odkrywcami Wzgórz Piastowskich

Chyba każdy z nas marzył kiedyś o tym, żeby zostać odkrywcą, prawda? W Zielonej Górze wcale nie jest to takie trudne do zrealizowania. Wystarczy założyć wygodne buty, spakować ulubione przekąski i termos z ciepłą herbatą i… ruszać na spotkanie z przygodą na Wzgórzach Piastowskich. Dobrze oznakowane szlaki i zróżnicowane ukształtowanie terenu jakie tam znajdziecie pozwoli Wam w aktywny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. Naszym zdaniem jest to świetny pomysł na odpoczynek od szkolnych ławek 🙂

Dawka historii w nowoczesnym wydaniu

Czy wizyta w muzeum może być interesującą propozycją na ferie? Oczywiście! W Muzeum Ziemi Lubuskiej znajduje się ponad 17 tysięcy eksponatów podzielonych na różne działy tematyczne. Najmłodszych turystów zainteresuje na pewno multimedialny mapping przedstawiający historię Zielonej Góry. Przewodnikiem podczas tego „spaceru” będzie nie kto inny jak nasz zielonogórski bachusik 🙂 Na uwagę zasługuje również Muzeum Dawnych Tortur. Zwiedzanie tego działu muzeum jest naprawdę strasznie ciekawa 🙂

Czy to wszystkie atrakcje?

Oczywiście, że nie są to wszystkie atrakcje z jakich możecie skorzystać w trakcie ferii w Zielonej Górze. Ciekawymi propozycjami będzie wizyta w Ogrodzie Botanicznym z mini zoo, wspólny wypad do parków trampolin Skokoloco lub Zajawka czy zabawa z papugami w Papugarni Rio 🙂 Warto też wybrać się na Wagmostaw i pobawić się w placu zabaw w kształcie statku pirackiego 🙂

A jeśli macie trochę więcej ochoty na poznawanie historii to odwiedźcie Muzeum Etnograficzne w Ochli (co niedzielę odbywa się tam targ zdrowej żywności i rękodzieła) lub Park Książęcy Zatonie. Drugi z obiektów jest świetnym miejscem na rodzinny spacer, a ruiny XVII wiecznego pałacu bez wątpienia zrobią na Was wrażenie. Dodatkowo po spacerze możecie zrelaksować się w parkowej oranżerii i skosztować pysznych deserów.

Możecie także skorzystać z gier miejskich. Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie tutaj.

Wybrane wydarzenia w okresie ferii w Zielonej Górze

Wszystkie wydarzenia znajdziecie w kalendarzu imprez.

Sprawdź terminy ferii w swoim województwie i zaplanuj przyjazd do Zielonej Góry

  • 16 – 29 stycznia województwa: śląskie, lubelskie, łódzkie, podkarpackie oraz pomorskie,
  • 23 stycznia – 5 lutego województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia – 12 lutego województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie,
  • 13 – 26 lutego województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie oraz zachodniopomorskie.