Winnice w Zielonej Górze

Pokaż wszystko

W Zielonej Górze i okolicy działa kilkanaście wyjątkowych winnic. Ich położenie w połączeniu z nadodrzańską przyrodą oraz bogatymi terenami leśnymi tworzy przepiękny krajobraz regionu. Słuchając winiarskich opowieści i degustując regionalne produkty przekonasz się, dlaczego Zielona Góra nazywana jest „Polską Toskanią”.

Winnica Julia

Winnica została założona w 2003 roku przez rodzinę Gradów. Powstała z rodzinnej pasji i miłości do winnego krzewu oraz boskiego trunku ­wina. Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich, który pozwoli Ci poczuć klimat dawnej Zielonej Góry! To niezwykłe miejsce położone jest zaledwie 5 km od centrum miasta, co sprawia, że to jedyna winnica, do której dojedziesz autobusem komunikacji miejskiej.
Zobacz

Winnica Ingrid

Połączenie wyśmienitych win i malowniczych krajobrazów sprawi, że poczujesz tu prawdziwy klimat "Lubuskiej Toskanii". Idealnym dopełnieniem atmosfery na winnicy jest unoszący się w powietrzu zapach lawendy. Wspaniałe wspomnienia gwarantowane!
Zobacz

Winnica Miłosz

Położona w Łazie k. Zaboru, nieopodal największej winnicy samorządowej w Polsce. Gospodarz winnicy, Krzysztof Fedorowicz, prowadzi uprawę szczepów winiarskich, nawiązującą do przedwojennych tradycji winiarskich Zielonej Góry i regionu. To także dzięki jego staraniom na mapę zielonogórskiego winiarstwa wraca słynny Grempler Sekt!
Zobacz

Winnica Żelazny

Rodzinna winnica usytuowana wśród malowniczych wzgórz między Łazem, a Zaborem, Jak mówią sami właściciele „Winiarstwo to nie zawód, lecz styl życia.”, a produkowane przez nich wina cechują się wysoką jakością, głębokim aromatem i smakiem.
Zobacz

Winnica Stara Winna Góra

Winnica usytuowana na wzniesieniach nadodrzańskich w Górzykowie. Winorośl porośnięta na stromo opadającym zboczu pradoliny Odry tworzy magiczny i niepowtarzalny klimat. To tutaj znajduje się majestatyczny winny dworek ze strefą SPA.
Zobacz

Winnica Winnogóra

To wyjątkowe miejsce zlokalizowane w Górzykowie, jest połączeniem ogrodu i parku wraz z winnicą. Jesteś miłośnikiem okazałej przyrody? Na pewno zachwyci Cię ogród dendrologiczny z przepięknymi hortensjami o niezwykłych barwach. A może pasjonują Cię wyjątkowe smaki lubuskiego wina? Winiarze z wyjątkową dbałością tworzą wina, które potrafią zaskoczyć bogactwem aromatów.
Zobacz

Winnica Pod Lipą

Nowoczesna architektura, wyśmienite wina i malowniczy widok na zakole Odry. To zaledwie trzy elementy, które wyróżniają tą położoną w Górzykowie winnicę. W cieniu ogromnej lipy, która była inspiracją dla jej nazwy skosztujesz win z odmian Riesling, Pinot Noir czy Regent.
Zobacz

Winnica Mozów

Winnica Mozów powstała w 2007 roku i od tamtej pory nieustannie się rozwija. W swojej ofercie poza wyśmienitymi winami ma również własnej produkcji sery i wędliny czy wytwarzaną na miejscu ceramikę. To także dobre miejsce na dłuższy pobyt, ponieważ w winnicy dostępne są miejsca noclegowe dla gości.
Zobacz

Winnica Cantina

Odwiedzając winnice prowadzoną przez rodzinę Pacholaków, dzięki swobodnej atmosferze poczujesz się jak w domu. Wina produkowane są tu od 2006 roku i charakteryzują się bogatym aromatem i głębokim smakiem. Podczas wizyty Twoją uwagę na pewno zwrócą elementy architektury winiarskiej, które zostały zgrabnie wkomponowane w krajobraz pełny winnej latorośli. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są biegające po terenie winnicy zwierzęta, z kucem Marianem na czele.
Zobacz

Winnica Kinga

To pokoleniowe gospodarstwo założone w 1985 r., w Starej Wsi k. Nowej Soli. Historia winnicy położonej w pobliżu Odry, została drastycznie zmieniona w 1997 roku., kiedy przez Polskę przetoczyła się powódź stulecia. Odnaleziony jeden żywy krzew „Aurora”, stał się symbolem odnowy i nadziei na przyszłość. Obecnie jest to najstarsza odmiana winnej latorośli, licząca sobie ponad 20 lat.
Zobacz

Winnica Trojan

Zajmuje powierzchnie 2ha, na których właściciele zasadzili 8000 krzewów. Wiedza i doświadczenie połączone z dbałością o detale sprawiły, że ich wina zdobywają medale na konkursach winiarskich nie tylko w Polsce. Nie sposób nie wspomnieć o wyśmienitym roczniku 2019 i świetnym solarisie czy traminerze! Spróbuj sam i przekonaj się o ich wyjątkowości.
Zobacz

Winnica Na Leśnej Polanie

Znajduje się w Proczkach k. Zaboru, wśród lasów i malowniczych jezior. Na winnicy uprawianych jest kilkadziesiąt różnorodnych odmian winorośli.
Zobacz

Winnica Bachusowe Pole

Odwiedzając lokalne restauracje Twoją uwagę na pewno zwrócą charakterystyczne etykiety w kropki. To właśnie znak rozpoznawczy winnicy bachusowe pole. Oczywiście drugi najważniejszy po smaku ich wina, o czym przekonasz się na degustacji.
Zobacz

Winnica Vae Soli

Winnica Vae Soli zlokalizowana jest na wzgórzu pomiędzy miejscowościami Łaz i Zabór, 15 km od Zielonej Góry. Na dwóch hektarach uprawiane są następujące odmiany: Solaris, Johanniter, Monarch, Regent, Traminer i Riesling. Pierwsze butelki trafiły do sprzedaży podczas Winobrania w 2017 roku, od tamtej pory winnica gości na wszystkich winiarskich imprezach regionu i poza nim. Nazwa Winnicy pochodzi z Księgi Koheleta, od zdania, które stało się ulubioną maksymą życiową właścicieli: Biada samotnemu, gdy upadnie, a nie ma drugiego, który by go podniósł. Jest to apoteozą przyjaźni i bliskości, ...
Zobacz

Winnica Milsko

Znajduje się w Proczkach k. Zaboru, wśród lasów i malowniczych jezior. Na winnicy uprawianych jest kilkadziesiąt różnorodnych odmian winorośli.
Zobacz

Winnica Pod Wieżą

Winnica Pod Wieżą położona jest w urokliwej wiosce Trzebule, gmina Dąbie, około 20km na zachód od Zielonej Góry. Uprawa winorośli obejmuje obszar 3,5 hektara.
Zobacz

Winnica Saint Vincent

Saint Vincent to polska winnica założona przez Francuza, Jeana Mulot. Pod Zieloną Górą mieszają się zatem dwie kultury (polska oraz francuska), co pozwoliło na wyłonienie głównego zadania firmy. Stało się nim tworzenie wina najwyższej jakości, z francuskim know-how i winiarskimi tradycjami regionu. Jak mówi Jean Mulot, wino polskie Saint Vincent to marzenie zamknięte w butelce, które ma się udzielać wszystkim uczestnikom biesiady.
Zobacz

Lubuskie Centrum Winiarstwa

Tutaj poznasz historię uprawy winorośli w naszym regionie, dowiesz się jakie odmiany są najchętniej uprawiane przez lokalnych winiarzy oraz jakie wino jest najpopularniejsze.
Zobacz
[put_wpgm id=4]