Wkręć się w Zieloną Górę

Wkręć się w Zieloną Górę

Czy Tobie też brakowało rowerowych przejażdżek w promieniach słońca?
Wiosna i lato to idealna pora, żeby poznać Zieloną Górę i okolice z perspektywy dwóch kółek. Rozbudowana sieć dróg dla rowerów i piękne otoczenie zachęcają do kręcenia kilometrów. Pora więc wsiadać na rower i ruszać w drogę! Ale gdyby tak przy okazji… zostać bohaterem Zielonej Góry? 😊

Jak to możliwe? Dowiesz się tego z naszego wpisu. Zachęcamy do lektury.

Po puchar rowerowej stolicy Polski

Od kilku lat miasta z całej Polski biorą udział w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tym razem do zabawy włączyła się również Zielona Góra, dlatego gorąco zachęcamy do wspólnej jazdy. Razem możemy nie tylko poznawać piękne okolice Zielonej Góry, ale też świetnie się bawić i poprawić swoją kondycję. Rywalizacja z innymi miastami jest również świetną motywacją do działania, bo w końcu każdy chce być zwycięzcą! 🙂

Jedną z osób zaangażowanych w akcję jest kapitan zielonogórskiej drużyny żużlowej Piotr Protasiewicz. Kręci kółka nie tylko dla Falubazu Zielona Góra, ale także dla miasta 🙂 Możesz dołączyć do niego i być członkiem jego drużyny PePe Team, którą znajdziesz w specjalnej aplikacji, o której dowiesz się poniżej 🙂

Chcę jeździć dla Zielonej Góry! Jak mogę to zrobić?

Żeby zacząć zabawę potrzebujesz aplikacji Aktywne Miasta. Nie musisz mieć nawet roweru, ponieważ do wyboru jest aż 20 różnego rodzaju dyscyplin sportu, w tym bieganie czy jazda na rolkach. Sama aplikacja dostępna jest do pobrania z app store i google play.

Po instalacji wypełnij niezbędne informacje i wybierz Zieloną Górę jako miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry (co ważne, wcale nie musisz jeździć po Zielonej Górze, żeby Twoje kilometry wspomagały nasze miasto). Następnie wybierz grupę, której chcesz być członkiem. Może to być wspomniany PePe Team, ale możesz też dołączyć do nas, czyli do Visit Zielona Góra. I gotowe! Od teraz przed każdą aktywnością włącz aplikację i rejestruj swoje postępy. Co ciekawe, w aplikacji pojawiają się różnego rodzaju wyzwania, w których również warto brać udział.

Gdzie jeździć?

Jeśli zastanawiasz się gdzie w Zielonej Górze możesz wybrać się na przejażdżkę, to koniecznie zajrzyj tutaj. Mapa dróg rowerowych pomoże ci zaplanować te bliższe jak i dalsze wypady. W tych drugich pomocne będą również grupy rowerowe, takie jak Yolobike czy Grupetto Zielona Góra. Razem z nimi możesz kręcić sporo kilometrów w nieco szybszym tempie i poznawać również dalsze okolice naszego miasta.

Oczywiście poza drogami asfaltowymi mamy też sporo atrakcji dla miłośników jazdy MTB. Jedną z nich jest Singletrack 4 Żywioły zlokalizowany w okolicach ulicy Chmielnej. Szerszy opis tego miejsca znajdziesz w naszym wpisie Rowerowe szaleństwo czas zacząć!

Jak widzisz udział w akcji jest prosty i przyjemny, a wybór tras naprawdę szeroki. Dlatego nie czekaj dłużej i wsiadaj na rower.
Po przeczytaniu naszego tekstu wiesz też już na pewno jak zostać rowerowym bohaterem Zielonej Góry.
Wystarczy być aktywnym i dobrze się bawić. Do zobaczenia na trasie!